نحوه شارژ کردن باتری دوربین های گوپرو

تاریخ انتشار: 98/08/12
نمایش: 136
(0 رای)

یکی از سوالاتی که کاربران و خریداران دوربین های گوپرو همیشه می پرسند می باشد. در این نوشته به صورت کامل روند کار را به شما آموزش می دهیم.

دوربین های گوپرو از سری هیرو 5 بلک تا گوپرو 8 بلک دارای باتری یکسان با ظرفیت 1220 میلی آمپر می باشند که در پک به همراه دوربین و کابل شارژ عرضه می شوند.

باتری به محض قرارگرفتن در دوربین 9 درصد شارژ دارند که جهت تست و راه اندازی اولیه دوربین هستند و بعد از تنظیمات اولیه دوربین باید به صورت کامل شارژ شوند.

دوربین های گوپرو بر خلاف دوربین های کانن و سونی داخل جعبه فاقد شارژر هستند و باید از شارژرهای جداگانه برای شارژ باتری استفاده کرد.

باتری دوربین گوپرو

نحوه شارژ گوپرو

1- بهتر است برای شارژ کردن باتری دوربین از شارژر های جداگانه استفاده کنید که اولا جریان کمتری وارد دوربین شود و ثانیا باتری به درستی شارژ شود.

2- شارژ باتری دوربین گوپرو در هنگامی که از پاور بانک ، لپ تاپ یا آداپتورهای موبایلی استفاده می کنید کمی بیشتر از زمانی که از شارژر استفاده می کنید زمان می برد.

نکته : اگر از لپ تاپ برای شارژ گوپرو استفاده می کنید لپ تاپ حتما شارژ کافی داشته یا به برق متصل باشد و اگر از PC استفاده می کنید از پورت های USB جلو که نویز بیشتری دارند استفاده نکنید.

3-برای شارژ باتری از کابل اصلی گوپرو یا کابل های Type-C معتبر و اصل استفاده کنید.

کابل شارژ گوپرو

4-بعد از شارژ شدن کامل باتری ، کابل را از دوربین جدا کنید.

5- باتری گوپرو برای شارژ شدن کامل در دماهای مختلف نیاز به 1.5 تا 2 ساعت زمان دارد.

6- باتری های لیتیوم آیون دارای مدار هستند که در صورت ضربه خوردن ممکن است به درستی کار نکنند ، پس باتری های گوپرو را از ضربه حفاظت کنید ، در معرض حرارت و مواد شیمیائی قرار ندهید.

7- اگر از دوربین به مدت طولانی استفاده نمی کنید ، باتری را خارج کنید.

8- از خرید شارژر های بدون گارانتی و غیر معتبر خودداری کنید که به باتری به مرور زمان آسیب می رسانند.

 ضمنا در صورت استفاده از شارژر های غیر استاندارد که مورد تایید سرزمین گوپرو نیستند هرگونه آسیبی به دوربین یا باتری برسد ، مشتری مسئول می باشد و وب سایت سرزمین گوپرو هیچگونه مسئولیتی ندارد.

اتصال گوپرو به کامپیوتر

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*